REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Transport zwierząt z Polski do Turcji

Transport zwierząt z Polski do Turcji

Przygotowania należy zacząć już 4 miesiące przed planowanym przyjazdem. Trzeba pamiętać, że nasz czworonożny przyjaciel musi mieć co najmniej 3 miesiące i nie może wykazywać objawów choroby zakaźnej. Jeśli zwierzątko podróżuje z opiekunem (niezależnie czy na pokładzie samolotu czy w luku bagażowym) jest ono kontrolowane przez Służbę Celną, natomiast jeśli pies lub kot podróżuje jako cargo tzn. bez właściciela – wtedy podlega on weterynaryjnej kontroli granicznej. Jesli nasze zwierzę nie spełnia wymogów, będzie ono poddane najprawdopodobniej  kwarantannie na koszt właściciela. Czas kwarantanny jest zależny od przyczyny niespełnionych wymogów.

Jak przywieźć naszego pupila do Turcji?

Aby wszystko poszło gładko, nasz pupil musi:

  • mieć wszczepiony chip
  • posiadać paszport wydany przez uprawnionego weterynarza
  • być zaszczepiony przeciw wściekliźnie (nie wcześniej niż w 12 tygodniu życia, dodatkowo musi być ono wykonane po wszczepieniu chipa)
  • posiadać Świadectwo Zdrowia, które  wydaje urzędowy lekarz weterynarii (Powiatowy Lekarz Weterynarii )
  • zostać poddany badaniu miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie (badanie wykonywane jest nie wcześniej niż 30 dni od daty szczepienia oraz nie później niż na 3 miesiące przed datą podróży). Jeśli nasz pupil miał już wcześniej to badanie, a nie miał żadnej przerwy w szczepieniach przeciw wściekliźnie, nie musimy ponownie wykonywać tego badania (pod warunkiem, że wynik był pozytywny)

Gdy spełnimy powyższe wymagania, pozostaje nam tylko zorientować się, które linie lotnicze zezwalają na przewóz zwierząt. Aktualnie są to: Lufthansa, AirFrance, PLL LOT, Turkish Airlines, SAS, Eurowings (tylko małe psy i koty, do 8 kg), Pegasus (na trasach krajowych psy, koty i ptaki, na trasach międzynarodowych tylko psy i koty). Tanie linie lotnicze takie jak WizzAir, Ryanair czy EasyJet nie zezwalają na przewóz zwierząt. Zwierzęta, które ważą powyżej 8 kg są przewożone w luku bagażowym. Te mniejsze, możemy wnieść na pokład w transporterze. Po wybraniu linii lotniczej i zakupieniu biletu, powinniśmy bezzwłocznie zarezerwować miejsce dla naszego pupila, ponieważ do samolotu może być zabrana ograniczona liczba zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!