REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Kosmetyki naturalne w Turcji - jeden z sekretów urodowych Turczynek

Kosmetyki naturalne w Turcji – jeden z sekretów urodowych Turczynek

Na pewno zauważyliście, że Turczynki mają piękne, grube i lśniące włosy, długie rzęsy i zadbaną, gładką skórę. W Turcji wiedza o pielęgnacji i dbaniu o siebie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Na czym polega sekret piękna Turczynek?

Oczywiście oprócz genów, kobiety w Turcji stawiają na wiele naturalnych produktów, których regularne stosowanie doskonale wpływa ne poprawę wyglądu. Najpopularniejszym naturalnym produktem używanym przez Turczynki jest woda różana. Jest to hydrolat, czyli rodzaj wody otrzymywanym z kwiatów. Woda różana jest silnie nawilżająca i jest numerem 1 jeśli chodzi o naturalną pielęgnację Turczynek. Jej pielęgnacyjne i lecznice właściwości znane były już w starożytnym Egipcie, a z jej dobrodziejstw miała ponoć korzystać sama Kleopatra.

Woda różana oczyszcza i poprawia napięcie skóry, nadaje jej zdrowy koloryt. Jest idealnym tonikiem do każdej cery, bo nie narusza ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry i jest świetna do pielęgnacji włosów.

Następny produkt to woda lawendowa, czyli kolejny naturalny hydrolat. Turczynki chętnie stosują go jako tonik lub dodatek do kremów i maseczek do twarzy, jak również jako kompresu pod oczy.

Tureckie kobiety doceniają wodę lawendową z uwagi na jej cenne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające oraz wzmacniające barierę ochronną naskórka. Jest to produkt odpowiedni dla skóry normalnej i tłustej.

Najważniejszym punktem pielęgnacji jest oczyszczenie twarzy naturalnym mydłem, którym jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej tureckiej łazienki. Będąc w Turcji na pewno na ulicach zobaczycie sklepiki z mydłami. Turcy potrafią każdemu mydłu przypisać różne moce. I tak np. mydło z pokrzywy pomaga leczyć problemy skórne, a pistacjowe przyśpiesza gojenie się ran. Bez względu na sposób działania, mydła te spełniają również swoją zasadniczą funkcję – pięknie pachną oraz czynią skórę gładką i nawilżoną.

Jeśli wybieracie się na Riwierę Turecką i jesteście zainteresowani kupnem naturalnych kosmetyków, to zapraszamy na naszą wycieczkę fakultatywną ALANYA CITY TOUR I RZEKA DIMÇAY!

Zabierzemy was do fabryki mydła, gdzie właściciel sklepu świetnie potrafi dobrać produkt, do każdego typu cery. W fabryce znajdują się tez inne produkty pielęgnacyjne i do aromaterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!