REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Kemping w Turcji - jak dokładniej wygląda?

Kemping w Turcji – jak dokładniej wygląda?

Coraz większą popularnością cieszy się forma koczowniczego wypoczynku. Zamiast wycieczki w jedno miejsce i do jednego hotelu, niektóre osoby wolą po prostu kupić vana lub przyczepę kempingową, przystosować je do długich podróży tzn. wyposażyć w mini kuchnię, łóżko i zrobić je swoimi tymczasowymi domami. Szczególnie jest to popularne w dobie coraz częściej spotykanej pracy online. Jeśli jesteśmy już tymi szczęśliwcami z pracą zdalną i wyruszymy w podróż np. Do Turcji naszym domkiem na kółkach, pojawia się pytanie. W jakim miejscu się zatrzymać? Czy wszędzie możemy rozbić nasz kemping/namiot, czy są do tego przeznaczone specjalne miejsca? Spieszymy z odpowiedzią!

Jak wyglądają pola kempingowe w Turcji?

Turecka idea kempingu zapewne różni się od naszej „europejskiej”. Przede wszystkim pod nazwą pola kempingowe zazwyczaj Turcy rozumieją pola namiotowe. Kempingi dla kamperów są raczej rzadko spotykane, ale możliwe do znalezienia. Turcy na kemping wybierają się całymi rodzinami, namioty metrażowo zbliżone są do naszych kawalerek, a w ich turystycznej kuchni można upiec ciasto (pół żartem, pół serio)

Ogólnie rzecz biorąc namiot możemy rozbić teoretycznie wszędzie, ponieważ nie ma zakazu rozkładania go poza wyznaczonymi miejscami. Jednak jeśli wybierzemy teren, który może być prywatny, zapytajmy właściciela lub pracownika czy nie ma nic przeciwko.   Należy pamiętać, że nie zawsze na polach kempingowych będzie sporo taniej. Im miejsce jest bliżej centrum, tym cena może być zbliżona do pensjonatów. Same pola kempingowe pod względem wyposażenia mogą się od siebie różnić. Pole kempingowe A może okazać się skrawkiem trawy z natryskiem przypominającym prysznic, podczas gdy pole kempingowe B zaoferuje nam restauracje, łazienkę w dobrym standardzie, basen i pralnie. Tutaj bez niespodzianek – im wyższy standard, tym wyższa cena. Cenę,jak to w Turcji, należy negocjować (myślę,że to też nie jest niespodzianką). Można utargować nawet do 50% niższą cenę.  Aby wyszukać dobre miejsce do zaparkowania kempingu, można albo użyć aplikacji kempingowych lub po prostu jechać wzdłuż wybrzeża i prędzej czy później znajdziemy naszą idealną miejscówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!