Dziś przedstawimy Wam kilka istotnych informacji dotyczących lotu balonem w Kapadocji. W tym sezonie to podróżniczy numer  1!

Lot trwa od 45 min do 60 minut. Oczywiście jeśli skorzystamy z pakietu o wyższym standardzie, polecimy dłużej i w bardziej kameralnym gronie, ponieważ podczasu lotu standard wchodzi do kosza kilkadziesiąt osób (ale w żaden sposób nie zakłóca to podzwiania pięknych krajobrazów).

Najczęściej loty odbywają się o wschodzie słońca, tak aby tufowe skały Kapadocji były pięknie skąpane w promieniach budzącego się słońca. Z uwagi na zmienne warunki atomosferyczne każdy lot jest inny i niepowtarzalny, dlatego warto te chwile uwiecznić na filmach i zdjęciach. Balon wznosi się do maksymalnie 1000 metrów, ale w trakcie lotu, aby zwiększyć poziom atrakcji, wysokość lotu jest naprzemiennie obniżana i podwyżaszana. O poranku nad Kapadocją wznosi się kilkadziesiąt balonów – niesamowite widowisko.

W ramach nagrody za odwagę, turyści po wylądowaniu są częstowani szampanem lub świeżo wyciśniętym sokiem, w zależności od preferencji. Każdy uczestnik otrzymuje też certyfikat, poświadczający odbyty rejs.

Ceny za taką przyjemność nie należą do najtańszych. Jest to uzależnione od materiałów, które po pierwsze są sprowadzane z Zachodu, a po drugie szybko się zużywają, co ma wpływ na częstą konserwację sprzętu. Balony są podgrzewane propanem, dlatego też koszt tej atrakcji jest uzależniony od ceny surowca. Na tak wysoką cenę składa się również  wykwalifikowany personel i lotnicy oraz ich certyfikaty. Ceny są nieco tańsze poza sezonem –zimą.

No dobrze, ale ile to tak w zasadzie kosztuje? Ceny wahają się od 150€ do nawet 220€, w zależności jaką opcję wybierzemy. Im dłuższy lot, tym wyższa cena. Koszt jest duży, ale ze świecą szukać osób, które byłyby niezadowolone lub żałowały wydanych pieniędzy. Znakomita większosć turystów poleca tę atrakcję i twierdzi, że jest to warte swojej ceny.

A teraz czas na WAŻNE INFORMACJE:

*Przedział wiekowy to od 6 do 90 lat (trzeba być w stanie samodzielnie wejść i wyjść z kosza, stać w trakcie całego lotu),

*Osoby, które nie mogą lub nie powinny skorzystać z lotu to takie, które zmagają się z chorobami psychicznymi, w ostatnim czasie odbyły operacje, kobiety w ciąży, dzieci poniżej 6 r.ż. oraz te, które poruszają się o lasce.

 

WSKAZÓWKA:

  1. Warto zaplanować lot na pierwszy dzień przyjazdu-jeśli ze względu na warunki atmosferyczne lot zostanie odwołany, prawdopodobnie polecimy kolejnego dnia.

Zachęcamy do rezerwacji wycieczki do Kapadocji w naszym biurze! Z ekipą jointrips wyjazd zostanie na długo w Waszej pamięci!