Turcja to nie tylko piękne plaże i pełne atrakcji kurorty. Turcja to także antyczne ruiny, jedyne w swoim rodzaju miasta oraz cuda natury. To trzeba w Turcji zobaczyć!

Stambuł Choć stolicą Turcji jest Ankara, to Stambuł pozostaje sercem tego kraju. To jedyne na świecie miasto położone na dwóch kontynentach, po obu stronach cieśniny Bosfor. Jest wielkie, zjawiskowe, szokuje i zachwyca jednocześnie. Warto zobaczyć wszystkie sztandarowe zabytki Stambułu – pałac sułtański Topkapi z haremem i skarbcem, bazylikę Hagia Sophia, Błękitny Meczet, pozostałości antycznego hipodromu. Ponadto można spojrzeć na Stambuł z pokładu statku płynącego po Bosforze i nawet jeśli nie zamierza się nic kupować, trzeba odwiedzić bazary Egipski i Kryty. Stambuł to miasto absolutnie magiczne.

Pamukkale, Białe, wapienne tarasy wypełnione wodą ze źródeł termalnych z daleka przypominają rzucone na zbocze góry kawałki bawełny – stąd nazwa tego miejsca oznaczająca „Bawełniany Zamek”. Rozległe kaskady stalaktytów powstały w wyniku wytrącania się jonów wapnia z ciepłej wody. Dawniej po wapiennych tarasach Pamukkale turyści mogli spacerować jak chcieli. Teraz w ramach ochrony tego cudu natury jest to ograniczone, a spacerować można wytyczonymi do tego ścieżkami. Muł pokrywający dno naturalnych basenów dobrze działa na choroby skóry, woda zaś – na oczy, choroby krążenia i inne dolegliwości. 

Kapadocja Nie ma na ziemi drugiego takiego miejsca, jak Kapadocja – kraina historyczna we wschodniej Turcji, na Wyżynie Anatolijskiej. Księżycowe krajobrazy powstałe dzięki wulkanom, utworzone w wyniku erozji skalne grzyby czy bajkowe kominy urzekają wszystkich. Mieszkańcy Kapadocji wydrążyli w skałach domostwa i podziemne miasta. Wiele z nich można zwiedzić, a o świcie warto obejrzeć Kapadocję z pokładu balonu. 

Plaża w Ölüdeniz to zdecydowanie najpiękniejsza plaża Turcji. Jest długa, szeroka, zakończona słynną Błękitną Laguną częściowo otoczoną górami. Wstęp na plaże z Błękitną Laguną jest płatny. Okolice Ölüdeniz należą do najlepszych na świecie rejonów do uprawiania paralotniarstwa.