REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Najpiękniejsze miejsca w Turcji

Najpiękniejsze miejsca w Turcji

Turcja to nie tylko piękne plaże i pełne atrakcji kurorty. Turcja to także antyczne ruiny, jedyne w swoim rodzaju miasta oraz cuda natury. To trzeba w Turcji zobaczyć!

Stambuł

Choć stolicą Turcji jest Ankara, to Stambuł pozostaje sercem tego kraju. To jedyne na świecie miasto położone na dwóch kontynentach, po obu stronach cieśniny Bosfor. Jest wielkie, zjawiskowe, szokuje i zachwyca jednocześnie. Warto zobaczyć wszystkie sztandarowe zabytki Stambułu – pałac sułtański Topkapi z haremem i skarbcem, bazylikę Hagia Sophia, Błękitny Meczet, pozostałości antycznego hipodromu. Ponadto można spojrzeć na Stambuł z pokładu statku płynącego po Bosforze i nawet jeśli nie zamierza się nic kupować, trzeba odwiedzić bazary Egipski i Kryty. Stambuł to miasto absolutnie magiczne.

Pamukkale

Pamukkale, a konkretniej białe, wapienne tarasy wypełnione wodą ze źródeł termalnych z daleka przypominają rzucone na zbocze góry kawałki bawełny – stąd nazwa tego miejsca oznaczająca “Bawełniany Zamek”. Rozległe kaskady stalaktytów powstały w wyniku wytrącania się jonów wapnia z ciepłej wody. Dawniej po wapiennych tarasach Pamukkale turyści mogli spacerować jak chcieli. Teraz w ramach ochrony tego cudu natury jest to ograniczone, a spacerować można wytyczonymi do tego ścieżkami. Muł pokrywający dno naturalnych basenów dobrze działa na choroby skóry, woda zaś – na oczy, choroby krążenia i inne dolegliwości.

Kapadocja

Nie ma na ziemi drugiego takiego miejsca, jak Kapadocja – kraina historyczna we wschodniej Turcji, na Wyżynie Anatolijskiej. Księżycowe krajobrazy powstałe dzięki wulkanom, utworzone w wyniku erozji skalne grzyby czy bajkowe kominy urzekają wszystkich. Mieszkańcy Kapadocji wydrążyli w skałach domostwa i podziemne miasta. Wiele z nich można zwiedzić, a o świcie warto obejrzeć Kapadocję z pokładu balonu. 

Plaża w Ölüdeniz

Plaża w Ölüdeniz to zdecydowanie najpiękniejsza plaża Turcji. Jest długa, szeroka, zakończona słynną Błękitną Laguną częściowo otoczoną górami. Wstęp na plaże z Błękitną Laguną jest płatny. Okolice Ölüdeniz należą do najlepszych na świecie rejonów do uprawiania paralotniarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!