REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Kuchnia Turecka - największe przysmaki

Kuchnia Turecka – największe przysmaki

Kuchnia turecka to bogactwo składników i sposobów przyrządzania potraw. W kuchni tureckiej nie ma słowa niemożliwe – łączenie skrajnych nawet smaków, jest rzeczą całkowicie normalną. Na stołach króluje kebab, ciekawie przyprawione warzywa i słodkie desery. Jest różnorodnie, kolorowo i bardzo tradycyjnie. Kuchnia turecka należy do najpopularniejszych i najsmaczniejszych na świecie.

Podstawę większości potraw stanowi oliwa, ponieważ w Turcji uprawia się aż 86 odmian oliwek. Złocistego płynu dodaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych dań. Najbardziej lubianym warzywem jest bakłażan, który dopełnia aromatyczne gulasze, sałatki oraz kebaby. Można go udusić, ugotować, przysmażyć, a nawet podać w postaci puree.

Turcy mają wyjątkowy stosunek do mięs ze względu na tradycję oraz zakazy religijne. Nie wolno im spożywać wieprzowiny. Poza tym, celebrują każdy posiłek, a pośpiech podczas jedzenia jest niewskazany.

Podstawowym daniem jest wspomniany kebab, czyli mięso (baranina, jagnięcina, wołowina) przyrządzane na obrotowym rożnie. Popularne są również mięsne pulpeciki podawane z pitą i jarzynami, czyli köfte. Specyficzną odmianą kebaba jest patlıcan kebab (kebab z bakłażanem).

Tureckie desery są wyjątkowo smaczne i aromatyczne. Do grona przepysznych łakoci należą chałwy, owoce suszone, baklava, kadayıfi, lokum zwane również rachatłukum.

Narodowym napojem jest rakı, wódka anyżowa o smaku lukrecji. Podawana schłodzona i z dodatkiem wody przybiera mleczną barwę. Turcy piją również bardzo słodką herbatę serwowaną w małych szklaneczkach w kształcie tulipanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!