REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Magiczna Kapadocja

Kapadocja – gdzie jest to miejsce i co tam zobaczymy?

Kapadocja wszystkim kojarzy się z unoszącymi się w górę balonami, które nadają tej bajkowej krainie dodatkowego uroku. Ale czy Kapadocja to tylko ten instagramowy i facebookowy widok? Oczywiście, że nie!

Kapadocja leży w centralnej części Anatolii, około 7 godzin drogi samochodem od Alanyi (530 km). Jest krainą, a więc jej dokładnej lokalizacji nie można określić, ale uważa się, że wyznaczają je prowincje:  Hacibektaş, Aksaray, Nigde oraz Kayseri. Jadąc do Kapadocji, warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu, ponieważ jak sami widzicie – droga do najkrótszych nie należy. Jednak na pewno warto poświęcić ten czas i odwiedzić to przepiękne miejsce! No dobrze, ale  co tam możemy zobaczyć? Kapadocja oferuje nam wiele atrakcji – najważniejsze wymienimy poniżej:

  • Podziemne miasto Saratlı – jedno z wielu podziemnych  miast w Kapadocji. Zostały one wykute w ziemi przez chrześcijan ukrywających się przed prześladowcami. W miasteczkach było wszystko: stajnie, pomieszczenia mieszkalne, kuchnie, toalety, cmentarze czy świątynie.
  • Dolina Gołębi – nazwana tak ze względu na liczne gołębniki widoczne na zboczach doliny
  • Göreme – tu z kolei okazja, aby zobaczyć małe kościoły, kaplice i klasztory z IX – XI w. wykute w skałach
  • Dolina Wyobraźni – nazwana tak, ponieważ tutaj możemy puścić wodzę naszej wyobraźni i zobaczyć co tylko chcemy. Każdy widzi co innego, chociaż jest jedna charakterystyczna skała, która wszystkim przypomina to samo. Mowa o „wielbłądzie”
  • Twierdza Uçhisar – jest ona najwyższym punktem w Kapadocji, z twierdzy rozpościera się widok na cały Park Narodowy Göreme, ale też w stronę widocznego w oddali wulkanu Erciyes Dağı. Sama twierdza ma wiele pomieszczeń o różnym przenaczeniu oraz znów: gołębników.
  • Karawanseraj Sulatnhanı – czyli niegdyś miejsce postoju karawan, z pomieszczeniami do odpoczynku i posilenia się. Ten zachowany jest w stanie idealnym.

Wszystkie te atrakcje możecie odwiedzić z naszym biurem, nie trudząc się z rezerwacjami, planami zwiedzania i ponad 7 godzinną jazdą samochodem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!