REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

Alanya City Tour i Rzeka Dimçay z Alanyi

Alanya i jej najciekawsze atrakcje

Wybieracie się do Alanyi i chcielibyście odwiedzić ciekawe miejsca ? Dziś zaproponujemy Wam kilka najciekawszych atrakcji, które na pewno Was zainteresują w tym pięknym mieście!

Jakie są najciekawsze atrakcje w Alanyi?

Alanya to uwielbiany kurort przez turystów na Riwierze Tureckiej leżącej nad Morzem Śródziemnym, oferujący długie piaszczyste plaże, malownicze zatoki i górskie pejzaże zapierające dech w piersiach. Warto pamiętać, że jeszcze w połowie XX wieku była to skromna wioska rybacka. Historia Alanyi obfituje w nagłe zwroty akcji, a miasteczko doświadczało w swoich dziejach momentów ogromnej potęgi, aby wkrótce potem nagle zniknąć z kart historii na długi czas.

1.TWIERDZA KALESI

Jeśli lubicie spędzać aktywnie czas to warto odwiedzić wznoszącą się nad miastem Twierdzę Kalesi zbudowaną w XIII wieku. Średniowieczny zamek położony jest na wysokości 250metrów na wzgórzu w południowej części Alanyi. Wzgórze jest otoczone wodą z 3 stron i murem o długości 6,5 km  i stanowiło w przeszłości niedostępną fortecę. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji, która jest licznie odwiedzana przez turystów w Alanyi.

2. CZERWONA WIEŻA (Kızılkule)

Budynek uważany jest za symbol miasta Alanyi i jest zabytkiem kultury Seldżuckiej. Wieża została zbudowana w 1226 roku w celach obronnych i mierzy 33 metry, a jej budowę zlecił Sułtan Alaeddin Keykubat. Na szczycie roztacza się piękny widok na port i morze śródziemne. Zlokalizowana jest po wschodniej stronie wzgórza, przy porcie statków wycieczkowych.

3. PORT (ISKELE)

Port to serce miasta. Zachwyca zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Spacer po porcie można zacząć od Czerwonej Wieży i odnowionej stoczni z czasów Seldżuckich. Kierując się wzdłuż brzegu, polecamy “wykręcić” do cypelka z latarnią morską. Wieczorem na pewno zrobią na Was wrażenie oświetlone statki zacumowane przy brzegu, z których dobiega skoczna muzyka.

4. JASKINIA DAMLATAŞ

Została odkryta przez przypadek w 1948 roku.Ta niewielka jaskinia zachwyca ciekawym wnętrzem i jej nazwa, czyli “Kapiący Kamień” pochodzi od stalaktytu, który istnieje dzięki kropelkom wody. Oprócz swojego piękna, jaskinia ta jest popularna ze względu na swoją atmosferę pomagającą ludziom chorym na astmę. Jaskinie zlokalizowana jest po zachodniej stronie półwyspu przy plaży Kleopatry.

5. PLAŻA KLEOPATRY

Uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na Riwierze Tureckiej. Piaszczysta plaża o długości 2,5 km z przejrzystą wodą zachęcającą do wielogodzinnych kąpieli.Legenda głosi, że na tej plaży piękna Kleopatra spotykała się z Markiem Antoniuszem i zażywała kąpieli.

6. PIĄTKOWY BAZAR

Jednym z najsłynniejszym i największych bazarów jest Cuma Pazar, czyli Bazar Piątkowy. Odbywa się się on w każdy w piątek i można na nim kupić niemal wszystko od owoców, serów słodyczy po aromatyczne przyprawy. Znajduje się tam wiele stoisk z odzieżą i pamiątkami. Klimat na tym bazarze jest niepowtarzalny i naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

7. DIMÇAY

Uwielbiana przez Turków i nie tylko rzeka, z piknikowymi restauracjami na wodzie. Można się wygodnie rozsiąść w altankach z poduchami i delektować się (bez pośpiechu!) pysznym jedzeniem z dala od miejskiego zgiełku i alanijskiej, letniej spiekoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!