REZERWUJ WYCIECZKI ONLINE W CENACH O 10% NIŻSZYCH!

10 powodów, dla których warto odwiedzić Turcję

10 powodów, dla których warto odwiedzić Turcję

Idealny klimat na wakacje

Powtarzamy to wielokrotnie, ale Turcja to bardzo duży kraj z kilkoma strefami klimatycznymi. Niewątpliwie najgorętszym regionem w lecie jest Riwiera Turecka, a więc Morze Śródziemne. Temperatury w najgorętszych miesiącach, a więc od lipca do połowy września sięgają do ponad 40 stopni w cieniu. Dodając do tego wilgotność powietrza na poziomie 80% mamy naprawdę niezłą saunę. Jest to świetna destynacja dla spragnionych słońca. Oczywiście do wyboru mamy jeszcze mnóstwo innych miejsc, ale region Antalyi jest najpopularniejszy.

Wyborne jedzenie – nie jest nudne

Turcja to nie tylko rozległe i piękne plaże, ale też przepyszne jedzenie! Jest różnorodne, zdecydowanie inne niż nasze, polskie, nie jest nudne. W kuchni tureckiej popularną metodą przyrządzania potraw jest grill, mamy dużą gamę grillowanych mięs czy warzyw. Oprócz jedzenia grillowanego, Turcja oferują masę świeżych warzyw i owoców. Ale, żeby wiedzieć o czym mówimy – trzeba tu przyjechać i posmakować!

Architektura kryjąca w sobie bardzo długą historię

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdziemy aż 19 budowli znajdujących się na terenie Turcji. Pochodzą one z okresów bizantyńskich, osmańskich i rzymskich. Część z nich możecie zobaczyć podczas naszych wycieczek np. Pamukkale-Hierapolis. Na tej wycieczce macie okazję wykąpać się w Basenie Kleopatry-sadzawka z zawalonymi pod wodą kolumnami jońskimi i wodą termalną. Kolejną wycieczką, która jest w naszej ofercie i zarazem miejsce to jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO jest Kościół św. Mikołaja w Mirze, w samej Alanyi również mamy zabytki wpisane na ową listę a jest to: Czerwona Wieża czy Zamek Seldżuków – wszystkie te budowle możecie zobaczyć podczas wycieczek z nami!

Możliwość zrelaksowania się w unikatowym SPA – turecki hamam

Tureckie łaźnie, czyli inaczej hamam. To okazja do zrelaksowania się w tureckim stylu i poznania, jk Turczynki dbają o swoją skórę i ciało. Podstawowy seans w hamamie przebiega następująco: sauna z unoszącym się olejkiem mentolowym, peeling ciała, masaż ciała pianą z naturalnego mydła, tradycyjna sauna, herbatka w oczekiwaniu na masaż, masaż całego ciała olejkami. Brzmi odprężająco, prawda? Polecamy tę wycieczkę szczególnie zaraz po przyjeździe do Turcji – aby nasza opalenizna trzymała się dłużej!

Do wyboru cztery morza

Jak wiecie Turcja leży nad czterema morzami: Morze Śródziemne, Egejskie, Marmara oraz Morze Czarne. Nad każdym z nich są inne plaże, panuje nieco innny klimat, różni się też krajobrazem. Nad Morzem Czarnym na przykład znajdziecie bujną zieleń, a nad Morzem Śródziemnym popularną plażę Kleopatry.

Rozległe plaże

W Turcji Egejeskiej najpopularniejszą plażą jet Ölüdeniz-raj dla paralotniarzy. Odcień błękitu morza jest niepowtarzalny. Na Riwierze Tureckiej wspomniana wcześniej plaża Kleopatry, którą Marek Antoniusz podarował w prezencie Kleopatrze. Idąc dalej plaża Patara – najdłuższa plaża w Turcji. W regionie Muğla możemy wypocząć na plaży Iztuzu – plaża z białym piaskiem.

Kawa po turecku i turecki cay

To kolejny powód by odwiedzić Turcję! Kawa po turecku jest wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Kawa mocna,czarna, najlepiej z cukrem. Unikatowy jest sposób jej parzenia. Należy do tygielka wsypać 2 łyżeczki kawy i cukier i zalać całośc filiżanką zimnej wody (tureckie, małe łyżeczki). Oprócz kawy w Turcji pije się çay, czyli herbatę, Napój ten jest jeszcze bardziej popularny od kawy. Herbata musi być zawsze gorąca i jest popijana cały dzień. Przed zaparzeniem należy susz herbaciany wypłukać pod bieżącą wodą, następnie zalać wrzątkiem i gotować w specjalnym imbryczku, na malutkim ogniu przez około 20 minut.

Balony w Kapadocji

Kapadocja to niezwykła kraina, która co roku przyciąga miliony turystów. Lawa i popiół pokryły rejon obecnej Kapadocji i w połączeniu z piachem stworzyły tuf. Znakiem rozpoznawczym Kapadocji oprócz kominów z tufowej skały, są też kolorowe balony, z których o wschodzie słońca można zobaczyć piękny widok na Narodowy Park Göreme wpisany na światową listę UNESCO. Unikatowe są również wykute w skałach kościółki, domy , hotele czy podziemne miasta. Nie bez przyczyny nazywa się Kapadcoję księżycową krainą.

Niezwykła natura

Turcja jest krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Rozległe plaże, morze, góry, dzika przyroda, bujna roślinnośc, zgiełk i spokój. Warte zobaczenia są: Pamukkale, Kapadocja, Rize i region Morza Czarnego, Dolina Motyli w regionie Muğla, Izmir, Datca i wiele wiele innych….

Podróż bez paszportu

Ostatnim, ale jakże ważnym punktem jest podróż bez paszportu. Polacy mogą wjechać na teren Turcji tylko z dowodem w ręku! Jest to bardzo duże ułatwienie w stronę Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Satysfakcja gwarantowa

Z nami odwiedzicie najciekawsze miejsca Riwiery Tureckiej

Taniej przy rezerwacji online

Przy rezerwacji online ceny o 10% niższe

Klienci z całego świata

Oferujemy obsługę w różnych językach

W 100% bezpieczne płatności

Przelew / MasterCard / Visa / iyzico

× Napisz do nas!