Na pewno zauważyliście, że Turczynki mają piękne grube i lśniące włosy, długie rzęsy i zadbaną, gładką skórę.

W Turcji wiedza o pielęgnacji i dbaniu o siebie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

-Więc na czym polega sekret piękna Turczynek?

Oczywiście oprócz genów, kobiety w Turcji stawiają na wiele naturalnych produktów. których regularne stosowanie doskonale wpływa ne poprawę wyglądu.

 

Najpopularniejszym naturalnym produktem używanym przez Turczynki to WODA RÓŻANA

Woda różana jest hydrolatem, czyli rodzajem wody otrzymywanym z kwiatów.

Woda różana jest silnie nawilżająca i jest numerem 1 jeśli chodzi o naturalną pielęgnację Turczynek.

Stosowanie Wody różanej i jej lecznicze i kosmetyczne właściwości znane były już w starożytnym Egipcie.

Z jej dobrodziejstw miała ponoć korzystać sama Kleopatra.

Woda różana oczyszcza i poprawia napięcie skóry, nadaje jej zdrowy koloryt. Jest idealnym tonikiem do każdej cery, bo nie narusza ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry i jest świetna do pielęgnacji włosów.

 

Następny produkt to WODA LAWENDOWA, to kolejny naturalny hydrolat. Turczynki chętnie stosują go jako tonik lub dodatek do kremów i maseczek do twarzy, jak również jako kompresu pod oczy.

Tureckie kobiety doceniają wodę lawendową z uwagi na jej cenne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, nawilżające oraz wzmacniające barierę ochronną naskórka.

  • Jest odpowiednia dla skóry normalnej i tłustej.

 

 

Najważniejszym punktem pielęgnacji jest oczyszczenie twarzy Naturalnym mydłem, którym jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej tureckiej łazienki.

Będąc w Turcji na pewno na ulicach zobaczycie sklepiki z mydłami. Turcy potrafią każdemu mydłu przypisać różne moce.

I tak np. mydło z pokrzywy pomaga leczyć problemy skórne, a pistacjowe przyśpiesza gojenie się ran. Bez względu na sposób działania, mydła te spełniają również swoją zasadniczą funkcję – pięknie pachną oraz czynią skórę gładką i nawilżoną.

 

Jeśli wybieracie się na Riwierę Turecką i jesteście zainteresowani kupnem naturalnych kosmetyków, to zapraszamy na naszą wycieczkę fakultatywną ALANYA CITY TOUR I RZEKA DIMÇAY

Zabierzemy was do fabryki mydła, gdzie właściciel sklepu świetnie potrafi dobrać produkt, do każdego typu cery. W fabryce znajdują się tez inne produkty pielęgnacyjne i do aromaterapii 🙂

WSZYSTKIE NASZE WYCIECZKI SĄ PROWADZONE W JĘZYKU POLSKIM 🙂