Jakiej pogody należy się spodziewać w Alanyi w marcu?

 

Turcja to kraj bardzo rozległy i różnorodny i dotyczy to nie tylko kultury i zwyczajów. Dotyczy to również pogody. Marzec w Alanyi to nie ten sam marzec co na przykład na wschodzie Turcji.

Ten miesiąc zalicza się jeszcze do alanijskiej zimy, aczkolwiek jest to czas WSPANIAŁY dla osób, które niekoniecznie czują się dobrze w skwarze, upale i wilgotności powietrza na poziomie 80% . Pogoda jest słoneczna, a deszcz pada niezwykle rzadko. Dla miejscowych to jeszcze zima, ale tak naprawdę to przyjemna, wiosenna pogoda. Idealna na zwiedzanie i wypoczynek bez natłoku turystów, którzy zaczynają przyjeżdżać od kwietnia. W ciągu dnia temperatura wynosi do ok. 20 stopni, delikatnie grzeje słońce, więc wysoce prawdopodobne, że nasza skóra zostanie muśnięta słońcem. Czyż to nie brzmi pięknie?

Według statystyk średnia temperatura to 18 stopni, natomiast średnia liczba godzin słonecznych to 7 h. Przydadzą się jednak cieplejsze ubrania, ponieważ wieczory i noce są nadal dość chłodne, a jak wiemy Alanya po  zmroku jest równie piękna co za dnia.

Przyznajcie, że urlop przy takiej pogodzie brzmi cudownie!