Czerwiec to wolno rozpędzające się alanijskie lato. Pogoda jest nadal przyjemna, aczkolwiek pomału zaczynają się upalne dni. Można powiedzieć, że jest to ostatni dzwonek dla tych, którzy na wakacjach unikają żaru z nieba, a takowego można spodziewać się od lipca. Jest to pogoda idealna na leżakowanie i przyjemny odpoczynek.

Średnia temperatura w czerwcu wynosi 30 stopni w ciągu dnia. W prognozie pogody możemy zaobserwować sporadycznie deszcze. Ale proszę się nie obawiać. Trwa on od 3 w porywach do 5 minut i jest to dosłownie kilka, orzeźwiających kropelek.

źródło: accuweather

 

Wieczorami warto jednak mieć na sobie jakąś lekką narzutkę spacerując przy morzu, ponieważ od wody czuć powiew chłodnej bryzy. Zaletą czerwca jest też liczba turystów – Alanya nie jest jeszcze tak zapełniona jak w lipcu czy sierpniu. Jest to miesiąc pozwalający na przyjemne zwiedzanie, skupiając się na atrakcjach a nie na pełnym słońcu i wysokiej wilgotności powietrza.

Zatem, zachęcamy do odwiedzenia pięknej Alanyi i skorzystania z jej uroków. A wszystkie jej uroki możecie odkryć z naszym biurem! Zapraszamy do odwiedzenia strony z naszymi wycieczkami!