1. Idealny klimat na wakacje

Powtarzamy to wielkrotnie, ale Turcja to bardzo duży kraj z kilkoma strefami klimatycznymi. Niewątpliwie najgorętszym regionem w lecie jest Riwiera Turecka, a więc Morze Śródziemne. Temperatury w najgorętszych miesiącach, a więc od lipca do połowy września sięgają do ponad 40 stopni w cieniu. Dodając do tego wilgotność powietrza na poziomie 80% mamy naprawdę niezłą saunę. Jest to świetna destynacja dla spragnionych słońca. Oczywiście do wyboru mamy jeszcze mnóstwo innych miejsc, ale region Antalyi jest najpopularniejszy.

  1. Wyborne jedzenie – nie jest nudne

Turcja to nie tylko rozległe i piękne plaże, ale też przepyszne jedzenie! Jest różnorodne, zdecydowanie inne niż nasze, polskie, nie jest nudne. W kuchni tureckiej popularną metodą przyrządzania potraw jest grill, mamy dużą gamę grillowanych mięs czy warzyw. Oprócz jedzenia grillowanego, Turcja oferuja masę świeżych warzyw i owoców. Ale, żeby wiedzieć o czym mówimy – trzeba tu przyjechać i posmakować!

  1. Architektura kryjąca w sobie bardzo długą historię

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdziemy aż 19 budowli znajdujących się na terenie Turcji. Pochodzą one z okresów bizantyńskich, osmańskich i rzymskich. Część z nich możecie zobaczyć podczas naszych wycieczek np. Pamukkale-Hierapolis. Na tej wycieczce macie okazję wykąpać się w Basenie Kleopatry-sadzawka z zawalonymi pod wodą kolumnami jońskimi i wodą termalną. Kolejną wycieczką, która jest w naszej ofercie i zarazem miejsce to jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO jest Kościół św. Mikołaja w Mirze, w samej Alanyi również mamy zabytki wpisane na ową listę a jest to: Czerwona Wieża czy Zamek Seldżuków – wszystkie te budowle możecie zobaczyć podczas wycieczek z nami!

  1. Możliwość zrelaksowania się w unikatowym SPA – turecki hamam

Tureckie łaźnie, czyli inaczej hamam. To okazja do zrelaksowania się w tureckim stylu i poznania, jk Turczynki dbają o swoją skórę i ciało. Podstawowy seans w hamamie przebiega następująco: sauna z unoszącym się olejkiem mentolowym, peeling ciała, masaż ciała pianą z naturalnego mydła, tradycyjna sauna, herbatka w oczekiwaniu na masaż, masaż całego ciała olejkami. Brzmi odprężająco, prawda? Polecamy tę wycieczkę szczególnie zaraz po przyjeździe do Turcji – aby nasza opalenizna trzymała się dłużej!

  1. Do wyboru cztery morza

Jak wiecie Turcja leży nad czterema morzami: Morze Śródziemne, Egejskie, Marmara oraz Morze Czarne. Nad każdym z nich są inne plaże, panuje nieco innny klimat, różni się też krajobrazem. Nad Morzem Czarnym na przykład znajdziecie bujną zieleń, a nad Morzem Śródziemnym popularną plażę Kleopatry.